citrusy | Druhy a odrody citrusov
Druhy a odrody citrusov
Najznámejšie a najrozšírenejšie druhy rodu Citrus, napríklad citrónovník, mandarínkovník, pomarančovník a grapefruitovník sú zaradené s ďalšími druhmi do čeľade Rutaceae – rutovité.....

Najznámejšie a najrozšírenejšie druhy rodu Citrus, napríklad citrónovník, mandarínkovník, pomarančovník a grapefruitovník sú zaradené s ďalšími druhmi do čeľade Rutaceae – rutovité. V tejto čeľadi je tridsaťtri rodov, z ktorých sa názvom citrusy označujú nielen  

citrusy


rodu Citrus, ale i druhy rodov Clymenia, Eremocitrus, Fortunella, Microcitrus a Poncirus. Do čeľade Rutaceae patrí i obľúbená muraja metlinatá, známa aj pod názvom pomarančový jazmín. Pre množstvo druhov, odrôd, foriem, medzirodových i medzidruhových krížencov citrusov je ich zatriedenie v rámci taxonómie vo svete nejednotné. Najpoužívanejšia je takzvaná Tanakova klasifikácia citrusov. Nám stačí zorientovať sa v tých citrusoch, ktorých pestovanie sa u nás osvedčilo. Pri výbere citrusov sa budeme zaujímať nielen o špecifické nároky na prostredie, ale aj o biologické vlastnosti a estetické zvláštnosti, napríklad samoopelivosť – cudzoopelivosť, partenokarpia – bezsemennosť plodov, remontantnosť – rastlina kvitne viackrát do roka, pravidelná – striedavá rodivosť, kvalita plodov, dĺžka dozrievania plodov, ako dlho vydržia plody na rastline bez zmeny kvality, vzrastnosť, prirodzený habitus, veľkosť plodov a listov.

Citrónovníky


Do interiéru sú najvhodnejšími citrusmi, kde pripustíme rodivosť len raz za rok. V zasklených priestoroch môžeme ponechať kvety a súčasne plody vo viacerých vývinových štádiách. Ak ponecháme dozreté plody na rastline niekoľko mesiacov – vydržia až rok, potom dužina stráca na kvalite a hrubne oplodie. Všetky odrody remontujú a sú samoopelivé. Plody dozrievajú o šesť až osem mesiacov.
„Lisbon“ pochádza z Portugalska. Je to najvzrastnejšia odroda. Strom je málo olistený a tŕnitý. Najlepšie odoláva extrémnym teplotám a škodcom. V interiéri sa snažíme rezom udržať formu kra. Rodí v treťom až štvrtom roku po rozmnožení. Plody sú strednej veľkosti, výrazne kyslé.
„Lunario“ pochádza zo Sicílie. Je stredne vzrastný. V skleníku má dlhé prírastky. Výrazne remontuje. Ak zimujeme rastlinu v chlade, prečkajú kvetné puky i plody v rôznej fáze vývinu až do jari. Rodí nasledujúci rok po rozmnožení. Plody sú stredne veľké, nápadne eliptické.
„Sun Gold“ vznikol ako náhodný semenáč v Kalifornii. Je krovitého vzrastu. Rodiť začína v prvom až druhom roku. Odroda je zaujímavá tým, že listy aj konáriky sú výrazne panašované a žlté plody sú zdobené žltooranžovými pruhmi. Dužina je veľmi kvalitná, oranžovej farby.
„Willafranca“ pochádza zo Sicílie, odkiaľ sa pre svoje dobré vlastnosti rozšírila po celom svete. V mnohých znakoch je podobná odrode „Lisbon“. Tvorí rozložitú korunu. Listy dlho vydržia na rastline.Ďalšie kysloplodé druhy „Cedrát“ má niekoľko odrôd, ktoré sú rozšírené najmä v krajinách južnej Európy. Citlivý je na chlad, preto sa mu darí v teplých skleníkoch. Plody sú dlhé pätnásť až tridsať centimetrov, s bradavičnatým oplodím. Zaujímavý je cedrát „Sarcodactylis“ známy aj pod miestnym názvom bushukan, budhova ruka. Tvar plodov pripomína prsty na ruke. Dužina je nejedlá.
„Limonkvat“ je kríženec kumkvatu a citrónovníka. Plody sú dlhé asi šesť centimetrov. Využívajú sa ako citróny. Listy sú po okrajoch zvlnené. Vyžaduje chladnejšie prezimovanie.
„Meyer“ je veľmi podobný citrónovníku. Výrazne remontuje, bohato kvitne a preto treba násadu vždy zredukovať. Plody sú kyslé. V plnej zrelosti sa oplodie vyfarbí do oranžova a dužina získa sladkú príchuť so zvláštnou arómou. Pre veľmi tenké a ľahko zraniteľné oplodie sa nestal exportnou odrodou.
„Ponderosa“ je kríženec cedrátu a citrónovníka. Pestuje sa ako zvláštnosť pre svoje dekoratívne plody, ktoré dorastajú až do sedemdesiat dekagramov. Tvorí guľovitú korunu. Je vhodný do bytových podmienok. Plody majú šťavnatú dužinu. Oplodie je mierne hrboľaté, citrónovožlté a hrubé asi desať milimetrov. Mandarínkovník
Sú veľmi rozsiahlou skupinou druhov rodu citrus. Pre prehľadnosť a orientáciu sa zaraďujú do nasledujúcich skupín:
1. Skupina unshiu (satsuma) – Citrus unshiu
2. Skupina king – Citrus nobilis
3. Skupina stredozemná – Citrus deliciosa
4. Skupina ostatných – Citrus reticulata
5. Skupina drobnoplodých mandarínkovníkov a príbuzných druhovVšetky mandarínkovníky majú zakrpatený vzrast. Kry až malé stromčeky dorastajú do dvoch metrov. Až na výnimky znesú teplotu okolo 0 °C. Mandarínkovníky unshiu vydržia krátkodobý pokles teploty až na -9 °C. Sú hospodársky najdôležitejšou skupinou. V Japonsku vyšľachtili desiatky odrôd. V našich podmienkach sa osvedčili najmä veľmi skoré a skoré odrody „Wakayama“, „Chahara“, „Miygawa“, „Okitsu“, Miho“ a ďalšie. Po odkvitnutí dozrievajú plody päť až šesť mesiacov. Sú veľmi kvalitné, bezsemenné a ľahko šúpateľné. Dorastajú od stoštyridsať do dvestosedemdesiat gramov. Počas vegetačného obdobia vyžadujú rastliny v prvej fáze vývinu plodov teploty 20 až 24 °C. Na dozrievanie je vhodná teplota okolo 16 °C. Rastliny vyžadujú chladné prezimovanie. Pre interiérové podmienky sú vhodnejšie tieto mandarínkovníky:
„Honey“ je odroda s veľmi sladkými plodmi, ktorá dozrieva až počas jari nasledujúceho roka. Má striedavú rodivosť. Plody obsahujú málo semien.
„Kalamondin“ (Citrus madurensis) je veľmi dekoratívny citrus. Plody sú drobné a výrazne kyslé. Vydržia na rastline niekoľko mesiacov.
„Tahitský rangpur“ (Citrus limonia) tvorí rozložitú až previslú korunu. Je veľmi rodivý a remontantný. Plody sú stredne veľké, sladké, s horkou príchuťou.
„Oválny kumkvat“ (Fortunella margarita) je malý stromček s pravidelnou guľovitou korunou. Plody sú oválne, tri až štyri centimetre dlhé. Dužina je sladkokyslá a je jedlá aj so sladkou šupkou.Pomarančovníky
Počas vegetačného obdobia sú náročné na sumu teplôt, preto sa im u nás darí len v zasklených priestoroch. Dorastajú do troch metrov. Tvoria pravidelnú guľovitú korunu. Plody dozrievajú o sedem až štrnásť mesiacov. Vo vegetačnom pokoji znesú pokles teploty až do –7 °C. Podľa charakteru plodu sa delia na: blondy, pigmentované - krvavé, pupočné, panašované.

admin (28-09-2012 19:47:32)

TOP produkty
akcie
anketa

Odkial ste sa dozvedeli o našej firme ?